top of page

Ezgi Koker - Istanbul,Turkey

Biography

1984 yılında İstanbul Kadıköy'de doğdu.

1995 yılında İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı çalgı eğitimi bölümünde viyolonsel öğrencisi olarak başladığı müzik eğitimine, Şan Bölümünde devam ederek 2006 yılında mezun oldu. Eğitimi boyunca Alaeddin Yavaşça ve Erol Sayan'ın repertuar öğrencisi oldu. 

2006 yılında Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu kadrosuna ses sanatçısı olarak katıldı. 

2010 yılında Pera Ensemble adlı toplulukla yurtiçinde ve yurtdışında birçok konser verdi. 2011 yılında bir özel TV kanalında yayınlanan İncir Çekirdeği adlı kültür ve sohbet programının daimi kadrosunda merhum Halil Karaduman ile birlikte ud ve ses sanatçısı olarak görev aldı. 2011 yılından 2013 yılına kadar İstanbul Fasıl Topluluğu ve Müzikli Maarif Takvimi adlı kültürel etkinliklerin kadrosunda yer aldı. 2013 yılında Yansımalar grubuyla bir konser verdi. Ses sanatçılığının yanı sıra, viyolonsel ve ud icrasıyla bir çok konserde yer almıştır. 

2012 yılında Halil Karaduman, Murat Aydemir, Yurdal Tokcan, Fahrettin Yarkın, Özer Arkun, Emrah Günaydın ve Cengiz Özkan’ın icralarıyla Sade adlı albümünü Kalan Müzik etiketiyle dinleyiciye sundu. 

2014 yılında Kalan müzikten yayınlanan Geçsin Günler albümüyle birlikte İncesaz grubuna katıldı.

 

Korodaki asli görevinin yanı sıra İncesaz grubuyla calışmalarını sürdürmektedir.

 

Media

Contact

  • Facebook - White Circle
  • Twitter - White Circle
bottom of page